W dniu 21 listopada 2024r. (czwartek) w Ośrodku Pomocy Społecznej nastąpi przerwa w obsłudze klienta w godzinach 11.45-13.15 za utrudnienia bardzo przepraszamy.
W związku z powyższym zapraszamy w dniu 21.11.2024r. w godzinach od 7.00 do 11.45 oraz w godzinach od 13.15-15.00.
Szanowni Państwo,
Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda" serdecznie zaprasza na tegoroczną konferencję dla rodziców zastępczych oraz osób zainteresowanych tematyka pieczy zastępczej, rozwojem dziecka i funkcjonowaniem rodziny pt. „Być świadomym rodzicem zastępczym - współczesne wyzwania". 23 października 2024 r. odbędzie się już IX edycja konferencji. W tym roku zapraszamy Państwa do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego 37a. Zgodnie z tytułem konferencji, pragniemy w tym roku podjąć tematy związane z aktualnymi trudnościami towarzyszącymi wychowaniu i wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Swoją obecnością zaszczycą nas wybitni przedstawiciele świata nauki i praktyki pracy z rodziną, którzy przybliżą takie tematy jak wpływ diety na rozwój dziecka, perfekcjonizm rodzicielski, wspieranie rozwoju = mowy oraz konsekwencje przemocy dla neurorozwoju. Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja została objęta patronatami honorowymi Prezydenta Miasta Poznania oraz Rzecznika praw Dziecka. Zaproszenie do udziału w konferencji jako gość specjalny przyjęła pani Anna Maria Wesołowska, która na bazie długoletniego doświadczenia jako sędzia podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi z cyberprzemocą.W załączniku znajduje się oficjalny program konferencji.
Zapraszamy do zapisów poprzez formularz na stronie www.cwr-poznan.pl (zakładka Konferencja) oraz drogą elektroniczną na adres e-mail konferencja@cwr-poznan.pl. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem tel. 61 648 60 49.
Zapraszamy Rodziców na 10 spotkań warsztatowych (3 godziny) w zakresie wspierania i rozwijania kompetencji wychowawczych w ramach „Szkoły dla rodziców” część I.
Podczas spotkań będą Państwo zdobywać wiedzę i umiejętności takie jak:
Diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Komorniki
Zapraszamy Was do wypełnienia ankiety, której celem jest diagnoza potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych, a w szczególności zidentyfikowanie istniejącego w środowisku lokalnym zapotrzebowania na usługi społeczne i określenie kierunków rozwoju Gminy Komorniki. Diagnozę realizuje Stowarzyszenie Centrum PISOP na zlecenie Urzędu Gminy Komorniki.
Czytaj całość artykułu "Wypełnij ankietę - diagnoza potrzeb społecznych"
Co dalej z orzeczeniami o niepełnosprawności? Ważność orzeczeń, których termin upływa w dniu 30 września 2024r.,można przedłużyć do 31 marca 2025 roku i ustrzec się przed utratą uprawnień, są jednak warunki, które trzeba spełnić.
Sprawdź, czy wiesz jakie?
Szanowni Państwo,
zapraszamy na specjalne oprowadzanie w Bramie Poznania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną 10 października o godz. 11:00! Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach mieszkańców Ostrowa Tumskiego. Ostrów to wyspa, na której już 1000 lat temu zamieszkali ludzie. To prawdopodobnie tutaj książę Mieszko I przyjął chrzest i tutaj swoje początki miało państwo polskie. Ostrów jest miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Warto tu być, by poznać, jaka jest nasza historia. Na zwiedzanie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim.
Chęć udziału w oprowadzaniu należy zgłaszać najpóźniej na dzień przed wyznaczoną datą zwiedzania.
UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY.
Zapisy telefoniczne: 61-647-76-34
10 października
Godzina. 11:00
DLA KOGO
Obywatele państw trzecich, w tym migranci – osoby nie posiadające obywatelstwa żadnego z krajów UE ani Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii, przebywające w Polsce legalnie na podstawie dokumentacji upoważniające do pobytu i pracy , takich jak np.: wiza, karta pobytu, czy dokument objęcia ochroną - w wieku 18 lat i więcej uczący się, pracujący lub zamieszkujący w rozumieniu przepisów KC na obszarze powiatu M. Poznań, poznańskiego.
ZAPISY na rok 2024/2025
Zajęcia prowadzone będą przez certyfikowanych terapeutów Treningu Umiejętności Społecznych.
Zapisy i więcej informacji:
tel. 570 715 730
e-mail: poradnia@emedea.pl
Facebook: Poradnia Emedea
Poznań ul.Bosa 15
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października, a już dzisiaj można skorzystać z porad ZUS.
Wielkopolskie oddziały ZUS, w związku z wprowadzeniem nowych świadczeń, zaplanowały szereg dyżurów, spotkań i szkoleń poświęconych tematyce „Aktywny rodzic”. Więcej informacji na stronie www.zus.pl w zakładce „szkolenia i wydarzenia”.
Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc realizuje projekt w ramach, którego będzie prowadzić bezpłatne zajęcia psychoedukacyjne dla rodzin, opiekunów i osób z otoczenia osób chorujących psychicznie. Będzie można skorzystać z grupy wsparcia o charakterze samopomocowym, zajęć psychoedukacyjnych oraz indywidualnego wsparcia psychologicznego.
Bliższe informacje w załącznikach.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne ogłosił nabór wniosków w ramach resortowego programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2025.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
Wnioski o wypłatę bonu energetycznego będzie można składać od dnia 1 sierpnia 2024r. do dnia 30 września 2024r. Wniosek złożony po dniu 30 września 2024r. pozostawia się bez rozpatrzenia. Bon energetyczny jest świadczeniem pieniężnym przysługującym jednorazowo gospodarstwu domowemu jednoosobowemu, którego kryterium dochodowe za rok 2023r. nie przekracza kwoty 2500zł.netto, natomiast w przypadku gospodarstwa domowego wieloosobowego, kryterium dochodowe za rok 2023r. nie może przekroczyć kwoty w wysokości 1700zł. netto. W przypadku przekroczenia powyższych progów dochodowych na osobę w rodzinie, bon energetyczny przysługuje w wysokości różnicy między kwotą bonu energetycznego a kwotą, o którą został przekroczony przeciętny dochód na osobę za 2023r. W przypadku, gdy wysokość bonu energetycznego jest niższa niż 20zł. bon ten nie przysługuje. Na potrzeby składania wniosku o wypłatę przyjęto, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku, gdy wniosek o wypłatę bonu energetycznego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złoży więcej niż jedna osoba, bon ten jest wypłacany osobie w tym gospodarstwie domowym, która złożyła wniosek jako pierwsza. Wniosek o wypłatę bonu energetycznego rozpatruje się w terminie 60 dni od dnia jego prawidłowego złożenia. Przyznanie bonu nie wymaga decyzji administracyjnej, natomiast wnioskodawcy będą informowaniu o jego przyznaniu poprzez email. Decyzja administracyjna wydawana będzie tylko w przypadku odmowy przyznania bonu energetycznego, uchyleniu lub zmianie prawa do bonu energetycznego, rozstrzygnięciu w sprawie zwrotu bonu energetycznego przyznanego albo pobranego nienależnie lub w nieprawidłowo ustalonej wysokości lub w przypadku korekty lub odmowy korekty wysokości przyznanego bonu energetycznego.
Informujemy, iż w wyniku przeprowadzonego naboru na stanowisko pracownika socjalnego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Komornikach, została wybrana:
Pani Katarzyna Januć
Uzasadnienie dokonanego wyboru:
Pani Katarzyna spełnia wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Kandydatka uzyskała wymaganą punktację podczas rozmowy kwalifikacyjnej, według ustalonych kryteriów. W/wym. posiada niezbędna wiedzę, wieloletnie doświadczenie do wykonywania pracy i zadań, które realizuje pracownik socjalny oraz znajomość przepisów.
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Komornikach Gierko Aneta
Program wsparcia osób po 65 roku życia w ograniczeniu występowania zaburzeń procesów poznawczych prowadzących do
powstawania chorób neurodegeneracyjnych.
Zapraszamy do kontaktu:
Poznański Ośrodek Zdrowia Psychicznego
os. Kosmonautów 110, 61-642 Poznań
tel: 61 8277 371, 797 179 048
Czytaj całość artykułu "Program wsparcia dla osób 65+"
KIEROWNIK OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KOMORNIKACH OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO: PRACOWNIKA SOCJALNEGO W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W KOMORNIKACH.
Ogólnopolski telefon dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków oraz osób im najbliższych, a także dla osób dotkniętych przemocą domową, próbami samobójczymi, dla dzieci potrzebujących wsparcia.
Z linią możesz skontaktować się:
Linia działa z inicjatywy i dzięki środkom Funduszu Sprawiedliwości. Więcej informacji znajdziesz na stronie linii: numersos.pl
Tylko do 30 czerwca 2024r. obowiązywać będą dotychczasowe przepisy pozwalające na wypłatę świadczenia za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy, natomiast:
od 01 lipca 2024 r. uchylony będzie art. 13 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy i od tego dnia nie będzie już możliwa wypłata świadczenia pieniężnego w wysokości 40 zł za dobę dla osób, które zapewniają uchodźcom zakwaterowanie wraz z wyżywieniem w swoich domach.
Od tej zasady nie przewidziano po 01.07.2024 żadnych wyjątków.
Jednocześnie mieszkańców gminy obecnie pomagających uchodźcom informuje się, że wnioski o świadczenia pieniężne za zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców (40zł osobo/dzień) za okres do 30 czerwca 2024 r. można składać nie dłużej niż w terminie miesiąca od ostatniego dnia ustawowego okresu objętego wnioskiem czyli nie później niż do dnia 31 lipca 2024.
Od 1 lipca 2024r. następuje również wygaszenie jednorazowego wsparcia w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości 300zł.
Natomiast do 30 września 2025r. przedłuża się prawo korzystania ze świadczeń rodzinnych, socjalnych, zdrowotnych oraz świadczeń wypłacanych prze ZUS.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że rusza Wielkopolska Infolinia Wsparcia, dedykowana seniorkom i seniorom 60+ oraz opiekunom.
Nasi Asystenci Teleopieki czekają pod numerem telefonu:
61 44 99 499 (opłata zgodna z cennikiem operatora) czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.
Co oferujemy?
Więcej informacji na naszej stronie internetowej: https://rops.poznan.pl/.../wielkopolska-infolinia...
Projekt „Wielkopolskie telecentrum opieki” dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach „Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027”
Pomoc Psychologiczna dla dzieci i młodzieży do 21 roku życia w ramach NFZ, bez skierowania ,,szyta na miarę ‘’ każdego Pacjenta
ul. Korczaka 2, 62-052 Komorniki.
Bezpłatna oferta skierowana do mieszkańców powiatu poznańskiego -Gminy Komorniki dotycząca bezpłatnych zajęć z rehabilitantem, konsultacja psychologiczna oraz konsultacja prawna dla opiekunów.
Bliższe informacje dotyczące zgłoszenia w załączniku.
Stowarzyszenie Green House otrzymało dofinansowanie w ramach Programu „Odporność oraz Rozwój Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości Społecznej” na lata 2022-2025 na realizację przedsięwzięcia pod tytułem: Stowarzyszenie Green House stawia na
rozwój!
W ramach przedsięwzięcia Fundacja realizować będzie:
1. usługi pośrednictwa pracy
2. nowego rodzaju szkolenia
Szczegóły w załączeniu.
ul. Młyńska 15
62-052 Komorniki
tel. (61)810-82-93, faks (61)810-89-73
ops@komorniki.pl