Przeciwdziałanie przemocy. Zespół Interdyscyplinarny


BEZPIECZNY SENIOR W GMINIE KOMORNIKI

2018-05-14

Przemoc narusza Twoje prawa

To Ty decydujesz o swoim życiu i zdrowiu


O przemocy w rodzinie mówimy wtedy, kiedy ktoś z bliskich zaczyna Ciebie: poniżać, obrażać, wyzywać, wyśmiewać, używać siły, by osiągnąć swoje cele, by decydować za Ciebie i kontrolować Twoje życie.

Może się zdarzyć, że jesteś szturchany, popychany, bity, co wiąże się z przeżywaniem nie tylko bólu fizycznego, ale i psychicznego. Przemoc wobec Ciebie ma miejsce również w sytuacjach karmienia z użyciem siły lub pozbawienia jedzenia, nieudzielania koniecznej pomocy medycznej, zaniedbywania czynności pielęgnacyjnych, ograniczania dostępu do wspólnych pomieszczeń, zamykania samotnie w domu lub jednym pomieszczeniu.

czytaj całość publikacji "BEZPIECZNY SENIOR W GMINIE KOMORNIKI"

Dołączona galeria:

BEZPIECZNY SENIOR W GMINIE KOMORNIKIBEZPIECZNY SENIOR W GMINIE KOMORNIKI

Dołączone pliki:


Sprostowanie

2015-11-03

Sprostowanie!
Szanowni Państwo!
W ostatnim numerze Nowin Komornickich ukazała się informacja dot. Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (19 listopada) oraz informacja o Powszechnym Dniu Dziecka ustanowionym przez ONZ w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka i Konwencji Praw Dziecka (20 listopada).

czytaj całość publikacji "Sprostowanie"

Dołączone pliki:


KONKURS FOTOGRAFICZNY „WYCHOWUJĘ I SZANUJĘ”

2015-06-23

SZANOWNI PAŃSTWO!
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI W WIEKU ŻŁOBKOWYM I PRZEDSZKOLNYM ORAZ ICH RODZINY DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM POD HASŁEM: ”WYCHOWUJĘ I SZANUJĘ”.
KONKURS JEST ORGANIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ INTERDYSCYPLINARNY DS. PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE GMINY KOMORNIKI (GZI). GZI JEST POMYSŁODAWCĄ I REALIZATOREM SPOŁECZNEJ KAMPANII PROFILAKTYCZNO- EDUKACYJNEJ: ”WYCHOWUJĘ I SZANUJĘ”, PROWADZONEJ OBECNIE W GMINIE KOMORNIKI.

czytaj całość publikacji "KONKURS FOTOGRAFICZNY „WYCHOWUJĘ I SZANUJĘ”"

Dołączona galeria:

KONKURS FOTOGRAFICZNY „WYCHOWUJĘ I SZANUJĘ”

Dołączone pliki:


I PO BIEGU!!!

2015-06-23

Wczoraj, mimo niepewnej pogody, odbył się nasz wspólny bieg - manifest. Wstrzeliliśmy się między spore zachmurzenie, a nagłą, aczkolwiek krótką ścianę deszczu. Nawet słońce wyszło na czas aktywności najmłodszych i ich rodziców. Była rozgrzewka, bieg, punkt regeneracyjny, były testy sportowe, jedzenie i atrakcje dla dzieci. Bieg GZI i festyn GKRPA za nami! A widok uśmiechniętych twarzy przedszkolaków i radosnych rodziców...bezcenny!!!!

Dołączona galeria:

I PO BIEGU!!!I PO BIEGU!!!I PO BIEGU!!!I PO BIEGU!!!I PO BIEGU!!!

pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


  Pomoc

  2015-06-22

  PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE

  Doznajesz przemocy ze strony bliskich?
  Jesteś świadkiem stosowania przemocy wobec innych osób?
  Podejmij działanie.

  ZGŁOŚ SIĘ DO:

  OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W Komornikach 61 8 108 973
  KOMISARIATU POLICJI W KOMORNIKACH 61 8414 890; 601 799 114

  Lub
  PSYCHOLOGA SZKONEGO
  PEDAGOGA SZKOLNEGO
  LEKARZA
  PRZEDSTAWICIELA GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH


  O kampanii w radiu.

  2015-06-21

  Dnia 5.06.15r. odbyła się rozmowa - wywiad dla radia Blue FM z członkami zespołu GZI. Rozmowę prowadziła p. Magdalena Sobczak. W materiale znajdziecie sporo o założeniach kampanii, jej akcjach, no i promocję biegu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy załączonej w pliku.

  Dołączone pliki:


  "BIEGNIJMY RAZEM"!!!

  2015-06-09

  Bieg dla przedszkolaków i rodziców
  Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie Gminy Komorniki wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje BIEG dla przedszkolaków z terenu Gminy Komorniki.

  czytaj całość publikacji ""BIEGNIJMY RAZEM"!!!"

  Dołączona galeria:

  Plakat biegu

  Dołączone pliki:


  Procedura Niebieskie Karty

  2015-05-30

  Tomasz Majewski w dniach 21 i 22 maja 2015r. w ramach Gminnej Kampanii Profilaktycznej „Wychowuję i Szanuję” zrealizował szkolenie dla członków Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie nt. „Strategii postępowania wobec osób doznających przemocy w rodzinie.” W szkoleniu uczestniczyli również pracownicy socjalni OPS w Komornikach, funkcjonariusze Policji KP w Komornikach, członkowie GKRPA oraz psycholodzy i pedagodzy szkolni. Nasz gość spotkał się również z nauczycielami przedszkoli naszej Gminy, przybliżając im zagadnienie procedury Niebieskie Karty.

  czytaj całość publikacji "Procedura Niebieskie Karty"

  Dołączona galeria:

  Procedura Niebieskie KartyProcedura Niebieskie Karty

   Kolejne spotkanie otwarte!!!

   2015-05-25

   Zapraszamy na spotkanie dla wszystkich zainteresowanych doskonaleniem umiejętności komunikowania się, porozumiewania bez przemocy. Spotkanie poprowadzi p. Agnieszka Pietlicka.

   czytaj całość publikacji "Kolejne spotkanie otwarte!!!"

   Dołączona galeria:

   Kolejne spotkanie otwarte!!!

   Dołączone pliki:


   Jesteśmy na FACEBOOKU

   2015-05-05

   Dla facebookowiczów i fanów lajków.

   https://www.facebook.com/pages/Gzi-Komorniki/1584971905096458


   Sędzia Anna Maria Wesołowska w Komornikach

   2015-04-30

   Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską zorganizowała Szkoła Podstawowa w Komornikach. Adresatów spotkania było wielu. Najpierw w grupach wiekowych dla dzieci, potem młodzieży, a na końcu dla wszystkich zainteresowanych dorosłych.

   czytaj całość publikacji "Sędzia Anna Maria Wesołowska w Komornikach"

   Dołączona galeria:

   Sędzia Anna Maria Wesołowska w Komornikach

    Artykuły w Nowinach Komornickich

    2015-04-25

    Co miesiąc w Nowinach Komornickich pojawiać się będą artykuły związane z wychowaniem, dziećmi, przemocą. Zapraszamy do lektury. Artykuły dostępne są online. Oto linki do marcowego (str. 18-19) i kwietniowego numeru Nowin (str. 21).
    http://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=907&ark=202&akcja=artykul

    http://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=927&ark=202&akcja=artykul


    Spotkanie z Dyrektorami gminnych przedszkoli i żłobków.

    2015-04-03

    W marcu bieżącego roku w ramach Kampanii odbyło się spotkanie z dyrektorami przedszkoli i żłobków, na których zostały omówione cele i założenia Kampanii. Dyrektorzy przedszkoli i żłobków chętnie zaangażowali się w udział w Kampanii.

    Dołączone pliki:


    Kampania

    2015-04-02

    GZI w Komornikach działa już od kilku lat. W ramach swoich zadań GZI realizuje wsparcie rodzin i ich członków dotkniętych przemocą, podejmuje odpowiednie interwencje i kładzie nacisk na profilaktykę. W tym obszarze podjęte zostały przez zespół prace nad lokalną kampanią społeczną \"Wychowuję i szanuję\".

    czytaj całość publikacji "Kampania "

    Dołączona galeria:

    Kampania 

     POWIATOWY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE ORAZ OCHRONY OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE NA LATA 2013 – 2017

     2013-01-31

     Zadania związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie są obowiązkiem każdej z gmin. Każda posiadać powinna program, który uwzględnia specyfikę środowiska lokalnego i możliwości określonych działań. Takie obszary wyznaczają również powiaty. Ujmowane są one w odrębnych dokumentach. Oprócz diagnozy zjawiska przemocy i wynikających z niej zdań, zawartych w programie powiatu poznańskiego, możemy tu znaleźć charakterystykę przemocy w rodzinie. Warto poczytać. Zapraszam do lektury.

     Dołączone pliki:


     Wykaz instytucji specjalistycznych - tu możesz uzyskać pomoc, gdy dotykają Cię: przemoc, uzależnienia, trudne sytuacje

     2013-01-31

     Każdy z nas może napotkać w życiu taki moment, gdy nieoczekiwanie będzie potrzebować wsparcia, czasem dla samego siebie, czasem dla kogoś bliskiego, niekiedy będzie to osoba, której po prostu chcemy pomóc. Warto pamiętać, że są takie miejsca, tacy specjaliści, do których można się udać i którzy wiedzą jak to zrobić.

     czytaj całość publikacji "Wykaz instytucji specjalistycznych - tu możesz uzyskać pomoc, gdy dotykają Cię: przemoc, uzależnienia, trudne sytuacje"

     Dołączone pliki:


     Wspieranie osób doznających przemocy

     2013-01-26

     Ośrodek Pomocy Społecznej w Komornikach realizuje działania zmierzające do zintensyfikowania pracy socjalnej z osobami dotkniętymi przemocą domową. Ponadto w naszej Gminie funkcjonuje Punkt Informacji, Wsparcia i Pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Do punktu może udać się każda osoba doświadczająca przemocy, jak i osoba będąca świadkiem przemocy. Pracownik Punktu udziela porad osobiście, nieodpłatnie, z zagwarantowaniem anonimowości.

     czytaj całość publikacji "Wspieranie osób doznających przemocy "


     CZYM JEST PRZEMOC W RODZINIE?

     2013-01-25

     PRZEMOC W RODZINIE TO KAŻDE ZAMIERZONE I WYKORZYSTUJĄCE PRZEWAGĘ SIŁY DZIAŁANIE LUB ZANIECHANIE DZIAŁANIA WOBEC OSOBY BLISKIEJ, NARUSZAJĄCE JEJ PRAWA I DOBRA OSOBISTE ORAZ POWODUJĄCE CIERPIENIE I SZKODY PSYCHICZNE, FIZYCZNE LUB MATERIALNE.

     czytaj całość publikacji "CZYM JEST PRZEMOC W RODZINIE?"


     Pierwsze spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego

     2012-02-29

     W Sali Konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w dniu 27 września 2011r. odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, którego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Komornikach.

     czytaj całość publikacji "Pierwsze spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego"


     GMINNY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE główne założenia programu. GPPPw R „Zdrowa rodzina przeciwstawia się przemocy”

     2011-10-29

     Celem nadrzędnym programu jest budowanie Gminnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie GSPPwR - lokalnej koalicji na rzecz systemowej pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.

     Cel główny programu to: skuteczna pomoc rodzinie, zmniejszenie skali zjawiska przemocy w rodzinach zamieszkujących Gminę Komorniki

     czytaj całość publikacji "GMINNY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE główne założenia programu. GPPPw R „Zdrowa rodzina przeciwstawia się przemocy” "

     Dołączone pliki:


     przejdź do góry...

     Ośrodek Pomocy Społecznej w Komornikach. ul. Stawna 7, 62-052 Komorniki, tel. (61)810-82-93, faks (61)810-89-73

     Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji